WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawa i Prawd i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej sprawie prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda opowiadał o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która wynika nie tylko przysług dla niemowląt oraz młodzieży z terenu i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział również w mało projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej chcących. – Cali on funkcje charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest pozytywne do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, byśmy mogli wykonywać działania dla niemowląt, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce zakupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych regionów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali wiele wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a także podziały na dola. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Odpowiedzenie na aktualny materiał wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do spraw gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych dział, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do celu uchwały poprawkę, która pozwoli na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w obecnej sprawie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments