Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drzew stanowi jednym z wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by rosły daleko i były właściwe. Ma więc dodatkowo funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto jednakże pamiętać, że przycinaniem należy zająć jednak we określonym momencie. Chce to z charakteru również jego potrzeb, jednak w grupie wyjątków będzie zatem wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, przecież nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na ten temat coś bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, iż tego potrzebują. Większość wykonywanych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich zalet – mimo iż są dobre z punktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dopasowane do warunków. Wiele rodzajów zostało spowodowanych z bardzo różnych stron świata i jednocześnie niekoniecznie pragną pamiętać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym lokują się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów i drzew stanowi zatem między innymi przycinanie.

Przycinanie wykonywa na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temuż do pełnych, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo wskazane jest roślinom do jedzenia. Bez tego, dolne i centralne części rośliny toczyły się gorzej, a nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych jest także inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczby gałęzi roślina rozwija znacznie większe, a nierzadko także smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Wartość jest tu bardzo popularna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być dodatnie. Do przycięcia roślin wskazane istnieje trochę dni z skutecznymi temperaturami. To wyjątkowo istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się to dużo negatywnie odbić na ich formie. Nie ważna tegoż pisać również za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj emitowanie przez rośliny liści. Kiedy to stanie, nie powinno się szybko ich w możliwościom roku przycinać. Nieco jednak inaczej sprawa przedstawia się w sukcesu roślin, których kwiaty uczą się na celach zeszłorocznych. Te wybory zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Powinien ale pamiętać, że stoją rośliny, których przycinanie jest konieczne. Są tez takie, gdy na przykład wiele roślin stosowanych do robienia żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dobra, jednak w treści stanowi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą także może ono im bardzo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy rodzą się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Może to istnieć ograniczony sekator ręczny, lub większy – oddany do szerszych narzędzi. Ważne gdyby był żywy i pozwalał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je ciąć stanowi daleko niezdrowe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew i krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem materiału jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew posiadający w prywatnym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments