Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to idealne zajęcie – nawet jeżeli mamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku bawić się bogatymi w witaminy i doskonałymi owocami. Postać spośród nich pomoże nam do przygotowania pysznych materiałów na zimę. Wiele drzew owocowych że żyć a owocować bardzo długo. Muszą jednak odpowiedniej pielęgnacji. Przydatne jest na przykład regularne chronienie ich przed grypami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest odpowiednie?

Opryskiwanie konieczne jest ze względu na dalekiego sposobie infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby kierowane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W wybranych przypadkach potrafią stanowić one sprawione i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest toż jednak zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie przynoszące je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w określonej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować więcej w końcu zabezpieczenia innych roślin, nawet skoro nie występują one w ziemi. Obniża się w ostatni środek możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Dawane w minimalni sposób środki owadobójcze pozwolą na bezpieczeństwo drzew owocowych przed utratami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków stawianych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o wysokim spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków przygotowuje się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie rodzić się choroba. Używa się wtedy odpowiednio dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy daje się opryski?

Ze względu na prowadzący u nas czas, większość patogenów toczy się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które jednak same w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas kiedy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka potrzebna jest do ich zakończenia określona jest zawsze na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Przygotowuje się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to swoiste rozwiązanie?

Dużo kobiet planuje wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z jednej strony zapewniają one przed chorobami – z drugiej natomiast, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki stosowane do oprysków są tak samo niebezpieczne dla gości. Wiele substancji całkowicie wychodzi z roślin już w niedalekim czasie po dokonaniu oprysków. Na placu nowe są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które przeważnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgody z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments