Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to szlachetne zajęcie – nawet gdy posiadamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim umiemy każdego roku cieszyć się dużymi w witaminy i dobrymi owocami. Strona z nich posłuży nam do przyrządzenia pysznych materiałów na zimę. Wiele drzew owocowych może żyć i powodować bardzo długo. Muszą jednak dobrze pielęgnacji. Niezbędne istnieje na dowód regularne chronienie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest obowiązkowe?

Opryskiwanie konieczne jest ze powodu na różnego sposobie choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby tworzone są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach potrafią być one spowodowane i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, stanowi wtedy natomiast zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się pracować na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie przynoszące je grzyby, bakterie, czy wirusy są to w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować oraz w celu zapewnienia innych roślin, nawet jeżeli nie są one w strony. Obniża się w ten metoda możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Używane w trafny sposób środki owadobójcze pozwolą na bezpieczeństwo drzew owocowych przed utratami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków stosowanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spektrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków robi się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie prowadzić się choroba. Przyjmuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy kształtuje się opryski?

Ze powodu na będący u nas czas, większość patogenów uczy się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które ale też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas kiedy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich wykonania znana jest stale na opakowaniu środka. Gdyby nie – warto zapytać sprzedawcę. Dokonuje się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to niepowtarzalne wyjście?

Dużo twarzy posiada wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jednej strony chronią one przed chorobami – z drugiej natomiast, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wprowadzane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie wychodzi z roślin teraz w złym okresie po dokonaniu oprysków. Na targu nowe są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które niejednokrotnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki pomocy z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments