W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Dokładnie 5 razy tyle co jeszcze, zapłacą ci, jacy nie segregują śmieci. Opłata za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najdroższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę opłat „za śmieci”. Kształtuje się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki cen za odbiór śmieci. Najważniejszym czynnikiem są, zdaniem urzędników, stosowane przez rząd, coraz większe wydatki połączone z tzw. „mieniem ze środowiska”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w ostatnim roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny pokrywać koszty systemu. Jeśli czyli te wydatki rosną, muszą wzrastać również ceny za odbiór odpadów.

Luksusem stanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Stawka za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Ale takie podwyżki mają mieć przeważnie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości stosowania spośród takiej możliwości, oraz brak segregacji zacznie stosować się z bardzo cennymi karami finansowymi.

To nowe podwyżki, które czekają nas z kolejnego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest już gotowy projekt uchwały o podwyżkach za postój w okolicach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać również większe opłaty za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments