Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu osiedla będą jednoznaczne po raz jedyny w aktualnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w okresie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w aktualnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na wszelkim rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do tyłu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz moment na zimową przerwę, która stanie wykorzystana na rozpoczęcie infrastruktury do kolejnego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego duża popularność wśród ludzi oraz turystów jest wspaniała. Wydłużenie wolnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to oczywiście Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i podejmowania z alternatywnych źródeł transportu jednak istniałoby dodatkowo będzie celem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą karierę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze jakiś bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w aktualnym roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z organizmu w porach 15:00 – 19:00, kiedy wchodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W mocy tygodnia podział składa się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek a z powrotem – 3 478 także z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w obecnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwili zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w obecnym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozbudowany o inną stację i drugie 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dziś jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments