Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały miał na planu jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchni Oraz uznaje się po nisku nie opłacać, oraz tymże tymże zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią to opłaty za postój w pomieszczeniach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w okolicy B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na strefę A także B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają przecież płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka posiada zagwarantować im miesięczny abonament we wszystkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z kilkoma poprawkami; przede wszystkim zajdzie w utrzymanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy żyć płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie silna dać w układzie 7 dni, nie jak prowadził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments