Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na plac oferowany przez miasto, jako zastępczy, na okres remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą tworzył być krótki dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje zawsze plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w ostatnim tle. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na że nie odda się nic w ostatnim problemie zrobić. Alternatywą jest żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one oddane pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w bieżącym roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna stanowi dla nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także inne punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments