Hotel ze strefą Spa & Wellness - atrakcja sama w sobie

Hotel ze strefą Spa & Wellness – atrakcja sama w sobie

Artykuły miesiąca

Podczas wypoczynku cenimy sobie przede wszystkim spokojne i czyste miejsce do spania, znajdujące się w pobliżu atrakcji, z których będziemy chętnie korzystać podczas wyjazdu oraz dobre jedzenie w wybranym przez siebie resorcie. Jednak przed każdym wyjazdem stajemy przed pewnym dylematem – jakiego rodzaju hotel wybrać?

Niektórzy turyści wyznają zasadę, że warto wybrać tańszy hotel, z mniejszą ilością udogodnień a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na atrakcje. Są też tacy, którzy uważają, że dobrze wyposażony w atrakcje hotel, to miejsce, które pozwala na łatwo dostępny wypoczynek w dowolnej chwili, bez konieczności przemieszczania się. Taką właśnie opcję stanowię hotele, które oferują swoim gościom skorzystanie ze strefy SPA & Wellness.

Co znajduje się w strefie SPA & Wellness?

Na to pytani trudno odpowiedzieć w jednoznaczny i wyczerpujący sposób. Prawda jest taka, że od woli hotelu zależy to, jak bogata będzie oferta zabiegów, dostępnych w ich strefie Wellness. Są jednak pewne standardy, których hotele się trzymają, starając się zapewnić gościom, jak najbogatszą bazę usług, z których ci będą mogli komfortowo skorzystać. Do standardów należą między innymi:

  • Baseny – pozwalają na relaks, ale jednocześnie dają możliwość aktywnego spędzenia czasu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jeśli w podróż wybieramy się z młodszymi osobami warto poszukać hotelu, którego basen będzie dostosowany dla dzieci. W grupie wiekowej 1-14 lat bardzo cenione są wszelkie zjeżdżalnie oraz wodne animacje. W strefie basenów często znajduje się także jacuzzi, które swoją popularność zawdzięcza kojącemu i relaksacyjnemu działaniu wodnych bąbelków.
  • Strefa saun – to także powszechne wyposażenie hoteli, mogących się poszczycić strefą Wellness & SPA. Szczególnie doceniane jest zimą, w rejonie gór, gdzie po wypadzie na narty goście doceniają możliwość ogrzania się w saunie.
  • SPA z różnorodną gamą zabiegów – najróżniejsze masaże ciała, twarzy czy stóp, zabiegi oczyszczające oraz regenerujące – tutaj tak naprawdę wszystko zależy od sprzętu oraz obsługi, jaką posiada dany hotel. Generalnie chodzi o to, aby każdy gość strefy SPA czuł się rozpieszczony, doceniony oraz zrelaksowany.

Jakie są zalety strefy SPA & Wellness w hotelu?

Główną zaletą strefy SPA & Wellness, znajdującej się w hotelu jest to, że usługi są dostępne dla gości hotelu w każdej chwili. Oczywiście na poszczególne zabiegi na ogół trzeba się umawiać, jednak basen czy sauna są dostępne dla wszystkich we wskazanym przez regulamin czasie. Dzięki temu w razie braku planów na dany dzień czy ich pokrzyżowania przez pogodę goście hotelu mają pewną alternatywę, z której mogą skorzystać.

Dodatkowo hotele, które posiadają tego typu usługi są najczęściej nastawione przede wszystkim na relaks i spokój. To nie resorty, zajmujące się przyjmowaniem masowej ilości grup, w których panuje duży zgiełk, hałas i znajduje się duża ilość osób. Najczęściej takie kompleksy znajdują się w ustronnych miejscach, panuje w nich atmosfera intymności, kameralności oraz prywatności każdego z gości, którą docenia się podczas wakacji, urlopu czy weekendowego wyjazdu.

Inny atut jest taki, iż hotele ze strefą SPA & Wellness oferują korzystne pakiety dla swoich gości, polegające na tym, że mogą oni skorzystać z pakietów danego zabiegu w znacznie niższej cenie niż w salonach kosmetycznych. Za sprawą takich pakietów goście hotelowi zyskują możliwość skorzystania z atrakcyjnych cenowo ofert, które są dostosowane do wymagań rynku i spełniają ich oczekiwania.

Artykuł został przygotowany przez Hotel Bristol w Busku Zdrój oferujący pobyty w SPA & Wellness.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Hotel ze strefą Spa & Wellness – atrakcja sama w sobie […]

trackback

[…] Hotel ze strefą Spa & Wellness – atrakcja sama w sobie […]

trackback

[…] Hotel ze strefą Spa & Wellness – atrakcja sama w sobie […]

trackback

[…] Hotel ze strefą Spa & Wellness – atrakcja sama w sobie […]