Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Płoty

Prasówki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie pozyskał nowy smartfon a doskonałe, o czym pomyślałeś, to bezpieczeństwo jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, jakie są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym określają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Recz

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowocześniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i oryginalnych kształtach. Wysokie i lekkie sylwetki obudowy oraz przede wszystkim bardzo zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i przyjemnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie jest w stopniu przykryć go w pełnie, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tylko dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Recz

Czym zatem różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, ale oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D osiągnie swoje działanie w sukcesu telefonów z tanim ekranem, ale nie będzie wystarczającą ochroną dla modeli z całymi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to swoi następca powłok 2D, który doskonale wykona swoją misję w sukcesu ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na granicach. Warto w aktualnym składniku wspomnieć, że wymienione wysoko artykuły mogą u niektórych producentów występować pod własnymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Materiały są te same, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Recz

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najnaturalniejszym i najdostępniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do modeli telefonów z tanim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, jest to ryzyko, że już rozpocznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz z jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a poprzez to mniej wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest umieszczona ale na barwionej ramce, co w sukcesu produktów niższej sytuacji może robić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, tylko w efektach renomowanych jakości nie powinno to zajmować znaczenia. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak daleko krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Recz

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Jest obecne produkt najdroższy spośród wszystkich trzech i o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie dopasowuje się do pełnych boków wyświetlacza, pomagając go z jakiejś strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy jednakże pamiętać, iż ich montowanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, bowiem będą one podważać i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Recz

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments