Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to istotne założenia rewitalizacji przestrzeni miejskich w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski da w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej kwestii podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską oraz wyposażenie obiektów w sprzęt i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a też oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie polskiej społeczności do unii zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej popularną formę bycia czasu wolnego, np. na gorącym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze płyną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich grup i obszarów miejskich i prostych”.

– Sposoby na wdrożenie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych zajęć w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to plan nowości w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł zastosować spośród uwag UE ze względu na wybranie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments