Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Kwidzyn

Prasówki

Co zatem istnieje adblue na stacjach? AdBlue stanowi obecne idealnej klasy roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Uważa obecne na planie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Budowany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Sopot

Z pośród wszystkich płynów dobrych do transportu jest nietoksyczny, słoneczny i estetyczny w użyciu. Tankuje się go do indywidualnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W rozwoju kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w obecny związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie dodatkowo w jaki forma można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze dobrze. W pewnych krajach np. w Holandii można i wziąć z automatów uważających się przy autostradach. Nie wszystkie samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są zbyt wąską średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, żeby nie rozlać. Płyn ten posiada wielkie właściwości korozyjne. Adblue Sopot

Gdzie poznaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym łatwiejszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Dostaje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach system ten nie był instalowany na okresie projektowania, przez co niebieski korek może dostawać się w dalekich miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że obecne w znaczny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do zakupienia w moc sklepach internetowych.

Adblue Sopot

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi niewyobrażalnie prosta. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i dodajemy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba myśleć o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest kup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w niższych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić także na efekty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest racja taki sam skład a nie warto przepłacać.
Adblue Sopot

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są niższe zużycie paliwa o prawie 3-4%, a silniki dobre z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w znaczny sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy czas zachowuje pełną sprawność, co przesuwa się też na znaczniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby czerpiące z AdBlue przychodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe opłaty drogowe w końcach Unii Europejskiej.
Adblue Sopot

Artykuł został stworzony we zgodności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments