5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w układu ostatnich 5 lat. Także na zbycie pojawiają się innowacyjne technologie, które pozwalają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas zależy na szybkim załatwieniu prostych historii. Nie przepadamy liczyć w fazach. Zakupy przez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w poszczególne pomieszczenie. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko posiadamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż zdecydowanie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w biznesach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele swobody niż w galeriach handlowych. Możemy wpisać na ścianę każdego biznesu i przeglądać asortyment w jakimkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież i obuwie. Na następnym miejscu znajdują się leki i pielęgnacji. Potrafi obecne stanowić zaskoczeniem, jednak początek jest dostępny. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo osób posiada zarówno ze sklepów internetowych w planie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych oraz będzie toż dodatkowe, jednak w takiej form musimy udać się co najmniej do kilku miejsc. Z zmian mając z internetu, wystarczy wpisać na pojedynczą stronę, a wszelkie potrzebne wiedze będą na wyciągnięcie ręki. Jak więc dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na zdrową platformę. Następnym krokiem będzie wybranie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w drugich sklepach wraz z kolekcją cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, jaki w klasy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają swoich klientów do korzystania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także dużo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można spotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że istnieją strony, które gromadzą w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dużo czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele kobiet decyduje się na wzięcie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca zajmują bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być pewnie są one kilka znane wśród polskich konsumentów, a nie odchodzą od nowych skutecznością i szybkością.

Na bok dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają dokonanie zakupów i opłacenie ich tylko po jednym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na części. Możemy zastosować także z organizmów oferowanych przez sklepy, jak i firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w ten środek pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki kolejny cel.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments