5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących swoje produkty online wzrosła o 34% w toku ostatnich 5 lat. Specjalnie na zbytu pojawiają się nowoczesne technologie, które umożliwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas zależy na szybkim załatwieniu prostych historii. Nie doceniamy wyglądać w fazach. Zakupy przez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w dane miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową i wszystko przechodzimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zupełnie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka chwili, co w zakładach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wpaść na kartę każdego sklepu i przeglądać asortyment w nieznanym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież oraz obuwie. Na nowym miejscu znajdują się leki i pielęgnacji. Może toż stanowić zaskoczeniem, jednak czynnik jest oczywisty. Mowa tutaj o cenach, które często dzielą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele kobiet ma zarówno ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych oraz będzie ostatnie możliwe, ale w takiej rzeczy musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z kolei korzystając z internetu, wystarczy wejść na pojedynczą stronę, i każde potrzebne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Gdy toż możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na dobrą platformę. Kolejnym ruchem będzie wybranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w nowych sklepach wraz z kolekcją cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, który w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do czerpania z kolekcji internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także sporo różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w budów niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że stoją strony, które robią w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze bardzo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele osób decyduje się na wzięcie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca zajmują bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć może są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, ale nie odbiegają od tamtych skutecznością i szybkością.

Na wynik wspomnijmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają dokonanie zakupów i opłacenie ich właśnie po takim momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zastosować również z sposobów proponowanych przez sklepy, jak i firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w niniejszy rada pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś nowy cel.

Artykuł został stworzony przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments